sierpień 2022
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

BZ Poznań-Krzyżowniki: Pielgrzymka do Rzymu

W dniu 27.06. br. godz.4.00. pięciu Br. z naszej Wspólnoty Krzyżownickiej spotkało się na Eucharystii sprawowanej przez naszego O.Moderatora Mariusza w intencjii Br.Władysława - solenizanta. Po Eucharystii wsiedliśmy w samochód marki Volksvagen Multivan i udaliśmy się w kierunku granicy z Niemcami.

Tak rozpoczęła się nasza pielgrzymka dziękczynna za Kanonizację Św.Jana Pawła do Rzymu, Mentorelę i Sant Giovani Rotondo. W pielgrzymce tej uczestniczyli oprócz naszego O.Moderatora Mariusza, następujący bracia: Andrzej D.,Eugeniusz,Robert,Władysław K. i ja niżej podpisany. Pierwszy nocleg mieliśmy w Austrii w Tyrolu.
Następnego dnia ruszyliśmy w dalszą drogę kierując się na Rzym. Około godż.18 -tej dotarliśmy do naszego Zmartwychstańczego Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Mentoreli. Tam sprawowaliśmy Eucharystię w intencji naszego współbrata Roberta.W samo Św. Piotra i Pawła o godz. 7- mej zjechaliśmy z Mentoreli do stacji kolejowej Zagoroll, dalej pociągiem do Rzymu. Uczestniczyliśmy w modlitwie Anioł Pański pod przewodnictwem Papieża Franciszka. Wielkie wrażenie wywarł na nas zgromadzony na placu św. Piotra ok.100 tys. tłum. Po tej modlitwie (długo błądząc po Rzymie ) dotarliśmy do naszego Domu Generalnego na Via. S.Sabastianello. Tam przy grobach naszych złożycieli sprawowaliśmy Eucharystię. Ta Msza Św.był odprawiona w mojej intencji i mojej rodziny. Po tej Mszy Św. O. Generał Bernard zaprosił nas na obiad.(prawdziwy włoski ). W czasie tego spotkania O.Generał złożył propozycję możliwości odbywania rekolekcji dla BZ w Domu Generalnym. Wydaje mi się propozycja ta że nie przekracza to naszych możliwości finansowych. Następnego dnia ponownie z Mentoreli (tam była nasza baza noclegowa) udaliśmy się do Rzymu.
Była wtedy możliwość spokojnego nawiedzenia grobu naszego Św.Jana Pawła, a więc głównego celu naszej pielgrzymki. Potem było zwiedzanie Rzymu i nawiedzenie najważniejszych Bazylik.
Następnego dnia opuściliśmy Mentorellę i goszczących nas Ojców CR ,serdecznie dziękując Im za gościnę. Udaliśmy się na południe Włoch do Monte Casino. Tam na Polskim Cmentarzu, przy mieszczacym się na nim polowym ołtarzu, odbyła się eucharystia w intencji Br.Andrzeja i jego rodziny. Potem zwiedzaliśmy klasztor Benedyktynów. Tego samego dnia dotarliśmy na wschodnie wybrzeże Adriatyku do miejscowości Manfredonia.
Miejscowość ta położona jest na półwyspie Gargano 15 km. od S.G.Rotondo. Następnego dnia zrobliśmy sobie dzień plażowy wpełni korzystając z uroku Adriatyku i basenu hotelowego. Wieczorem w pokoju hotelowym odbyła się eucharystia w intecji Br.Eugeniusza i jego rodziny. W szóstym dniu naszej pielgrzymki udaliśmy się do San G.Rotondo. Tam w starym kościele przy, ołtarzu przy którym odprawiał msze św. O. Pio, nasz O.Mariusz w koncelebrze odprawiał eucharystię w której uczetniczyliśmy razem z pielgrzymami z Wadowic.

Br.Zew.Zygmunt CR.