sierpień 2022
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Relacja z RDS - Poznań Krzyżowniki

24 maja odbył się w Poznaniu-Krzyżownikach RDS dla Braci z Regionu Wielkopolski. Poniżej nadesłana relacja Br. Zygmunta.
 
------------------------------------------- 
 
W dniu 24.05.2014 r. w naszej parafii pod wez. im. Maryi odbył się Regionalny Dzień Skupienia. Przewodniczył nasz O. Modrator Prowincjonalny Tadeusz . Dzień ten rozpoczeliśmy o godź. 15. Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie O.Tadeusz wygłosił konferencję na temat Paschy , ze szczególnym uwzględnieniem Liturgii Tridum Paschalnego. Podkresił ciągłość liturgi tych trzech dni. Trzy dni Chrystusa ukrzyżowanego, pogrzebanego i zmartwychwstałego stanowią ciągłość jednego wydarzenia zbawczego (Paschy Chrystusa),które się nawzajem warnkują i uzupełniają. Te trzy dni są podstawowym fudamentem kościoła, całej liturgii, przejściem ze śmierci do życia. Nie istnieje ważniejsza liturgia od liturgi tych trzech dni.
Następnie spotkaliśmy się w kręgu braterskim omawiając bieżące sprawy i przyszłe ( tegoroczne czekające nas rekolekcje). O.Tadeusz podkreslił na tym spotkaniu o potrzebie modlitwy za brata znajdującego się po stronie "od serca".
O godź. 18 ropoczela się Uroczysta Eucharystia, wieńcząca obchody XXX lecia powstania naszej Wspólnoty Braci Zewnętrznych, przy Par.Im. Maryji Poznań Krzyżowniki - Smochowice. Mszy Św. przewodniczył  O. Tadeusz i O. Mariusz. Liturgiczną służbę ołtarza pełniliśmy razem ze Współbraćmi z Wildy. W czasie tej Mszy Św. odnowiliśmy nasze przyrzeczenia.
Trzej nasi bracia obchodzili  rocznicę złożenia przyrzeczeń i tak :
Brat Andrzej XXX lecie , Brat Janusz XXV lecie , Brat Eugeniusz XXV lecie. Wszyscy oni otrzymali specjalne Błogosławieństwo od Ojca Generała Bernarda, za co Mu są szczególnie wdzięczni.
Po tej Mszy Św. spotkaliśmy się na agapie , ze wspaniałą kiełbasą polską i bigosem.
 
 Relację zdjęciowa
 
 
Pozdrawiam O.TADEUSZA , O.Moderatorów Lokalnych i  Wszystkich Współbraci.
 
Szczęść Boże !
 
> Br. Zygmunt