sierpień 2022
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

BZ Poznań-Krzyżowniki: Pielgrzymka po ziemi Świętokrzyskiej i Sandomierskiej

W dniu 07. 11. br. nasz O. Moderator Mariusz i 9-ciu BZ z naszej wspólnoty Smochowicko - Krzyżownickiej, o godż . 13 - wsiedliśmy do samochodów (aż trzech ) i udaliśmy się w kierunku wschodnim austostradą A2. Tak rozpoczeło się nasze pielgrzymowanie po ziemi Świętokrzyskiej i Sandomierskiej.

Bazą naszą był hotel "Jodłowy Dwór" położony u stóp Świętego Krzyża. Następnego dnia tj. sobota udaliśmy się do Sandomierza. Tam zachwycaliśmy się pięknem Sandomierza i jego zabytków a szczególności przepięknej Bazyliki Katedralnej pod Wez . Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W niedzielę udaliśmy się do Sulisławic. Tam u stóp Matki Bożej Bolesnej , Patronki Polskiej Prowincji naszego Zgromadzenia, uczestniliśmy w niedzielnej eucharysti.
Po tej eucharystii ,wspaniałym przewodnikiem po Sulisławickim  Sanktuarium,  był były Kustosz, nasz Moderatr.  Po tej Mszy Św. i zwiedzeniu Cmentarza Sulisławskiego ( Jędrusie ), udaliśmy się do miejscowości Ujazd. Tam zachwycaliśmy się ruinami zamku rodu Opalińskich, Krzyż - Topór . W poniedziałek po śniadaniu udaliśmy się na Św. Krzyż. Tam mieliśmy przewodnika O. Misjonarza  Oblata NMN, Mistrza nowicjatu. Przedstawił nam szczegółową historię Św. Krzyża ,odprawił nabożeństwo do relikwii Św.Krzyża, w którym skorzystaliśmy z możliwości ich bezpośredniej adoracji poprzez ich ucałowanie.
Tego samego dnia udaliśmy się do miejscowości Kałków-Godowo. Tam przed obrazem Matki Bożej Bolesnej (Licheńskiej) nasz O. Moderator sprawował Msz Św. Po niej zwiedzaliśmy tamtejsze Sanktuuarium. Wielkie wrażenie na nas wywarła wybudowana tam Golgota. Wyskość 33 m. w nawiązaniu do lat Chrystusa. W Święto Niepodległości udaliśmy się do Poznania, Bogu dziękując za wspaniałe przeżycia.
Szczęść Boże  O. Moderatorowi Tadeuszowi i Wszystkim Braciom !
 
Br. Zygmunt.