październik 2022
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Drodzy Współbracia!

W dniach od 10 – 19 .XI. 2016 roku w Krakowie odbędzie się
KAPITUŁA PROWINCJALNA
naszej Polskiej Prowincji.

Natomiast od 11 25.VI. 2017 w Rzymie odbędzie się
KAPITUŁA GENERALNA
naszego Zgromadzenia.

Bardzo prosimy o modlitwę w powyższych intencjach wszystkich Współbraci!


Podziękowanie dla całej Wspólnoty Braci Zewnętrznych

Czcigodny Ojcze Moderatorze!
Drodzy Bracia Zewnętrzni!

Czytaj więcej: Podziękowanie dla całej Wspólnoty Braci Zewnętrznych

Dziś Niedziela Palmowa - rozpoczyna się Wielki Tydzień

Niedziela Palmowa rozpoczyna okres przygotowania do przeżywania Męki Pańskiej - dzisiaj jest obchodzona w całej Polsce. We wszystkich kościołach będzie można przede wszystkim zobaczyć wielobarwne palmy wielkanocne  - symbole odradzającego się życia.

Niedziela Męki Pańskiej zwana też Niedzielą Palmową to święto rozpoczynające w Kościele Wielki Tydzień.

Zostało ono ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa.

Pierwsze znane zapisy dotyczące święta pochodzą z dziennika pątniczki Egerii, a datowane są na lata osiemdziesiąte IV wieku. Z Jerozolimy procesja Niedzieli Palmowej rozprzestrzeniła się na kraje chrześcijańskiego Wschodu. 
Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce od średniowiecza. Według obrzędów katolickich tego dnia wierni przynoszą do kościoła palemki, symbol odradzającego się życia.

 

Ojciec Śpiewak nowym biskupem Hamilton na Bermudach

 

Papież Franciszek mianował ojca Wiesława Śpiewaka CR nowym biskupem ordynariuszem diecezji Hamilton na Bermudach.

W. Spiewak

---
Serdecznie gratulujemy ojcu Wiesławowi kolejnego kroku w jego duszpasterskiej posłudze! Życzymy na biskupiej ścieżce spotkania z Chrystusem poprzez wszystkich których napotka jako pasterz - prawdziwy opiekun i przyjaciel.
Ojciec Wiesław, to do 30 maja nasz były Prowincjał oraz osoba której zawdzięczamy regularne informacje dla naszej serii "Wiadomości Zmartwychwstańcze". Za te lata pracy dla Zgromadzenia oraz za poszerzanie naszej wiedzy o Kościele

ojcu Wiesławowi serdeczne Bóg Zapłać!!!
---

Zastąpi on w pasterskim posługiwaniu biskupa Roberta Kurtza CR. To niezwykle ważny historycznie moment, gdyż jest on pierwszym biskupem z Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców.

Czytaj więcej: Ojciec Śpiewak nowym biskupem Hamilton na Bermudach

STYPENDIUM DLA TANZAŃCZYKÓW

Drogi Ojcze Tadeuszu! Serdecznie dziękuję za przekazane przez ojca Jima Gibsona pieniądze (1000 zł) na kształcenie naszych postulantów do Zgromadzenia w Tanzanii. Obecnie jest ich już 4 – jak Pan Bóg pozwoli w sierpniu rozpoczną nowicjat pod opieką ojca Andrzeja Dudy. Proszę przekazać moje pozdrowienia całej wspólnocie Braci Zewnętrznych oraz serdeczne podziękowanie dla ofiarodawców.

W Jezusie Zmartwychwstałym

Bernard Hylla CR

Czytaj więcej: STYPENDIUM DLA TANZAŃCZYKÓW