listopad 2023
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Poznań - Wilda

90-lecie parafii Poznań-Wilda

 

Moi Drodzy,
wczoraj obchodziliśmy 90 lat naszej parafii. Uczestniczyliśmy w pięknej Eucharystii. Mam wrażenie, że nigdy w naszym kościele nie widziałem tak wielu wiernych podczas jednej celebracji! Dziękuję!

- 1924 -  - 2014 -


Jeszcze wczoraj otrzymałem wiele sms-ów, maili i bezpośrednich wyrazów wdzięczności. W każdej z tych wypowiedzi dominował ten sam wątek. Dał mu najlepiej wyraz Mikołaj, który napisał do mnie tak:
Jestem pod ogromnym wrażeniem przebiegu dzisiejszej uroczystości - zarówno w kwestiach technicznych ale jeszcze bardziej w kontekście szczególnej atmosfery, po prostu wspólnotowej.
Odbierałem te wszystkie gratulacje pewien jednego: one należą się wspólnocie, one należą się parafianom!
Dziękuję moim współbraciom, którzy swoją obecnością zechcieli zaszczycić nasze święto. Dziękuję.
Dziękuję przede wszystkim wspólnotom za przygotowanie całej liturgii, za zaangażowanie w piękną Eucharystię i w agapę po niej. Przynieśliście prawie 100 ciast! Ciastka upiekła nawet niespełna czteroletnia Zosieńka! Dziękuję.
Pięknie brzmiały nasze chóry Zmartwychwstanie i Campanelii (mogliśmy wysłuchać części stałych Missa Natalis skomponowanej przez panią Beatę Sibrecht). Dziękuję paniom dyrygentkom (obydwie to Beaty), które tak dobrze poprowadziły zespoły. Pięknie prezentowała się nasza Załoga Pana Boga. Dziękuję pani Joannie i panu Markowi za wykonanie partii solowych. Podziękowanie dla pana Tomasza, naszego organisty, który nie tylko prowadził śpiew zgromadzenia liturgicznego, ale całą sobotę poświęcił na strojenie organów. Bóg zapłać.
Otrzymałem sms-a od moich przyjaciół z Gdańska (muzykologów), którzy napisali:
Jak przyjemnie słuchać Mszy świętej z taką wspaniałą oprawą muzyczną…
Wiem, że ojciec Tomasz podziękował już służbie liturgicznej, która spisała się nad podziw dobrze. Liturgia była prawie bezbłędna! To prawie nie oznacza, że chcę wytykać błędy. Chcę powiedzieć jedynie, że na stulecie parafii zrobicie to jeszcze piękniej, jeszcze lepiej.
Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w liturgii i w późniejszej agapie.
Dziękuję wszystkim wspólnotom i osobom indywidualnym za złożone dary.
Dziękuję wszystkim, którzy w sobotę, w przeddzień uroczystości, zjawili się, aby przygotować wszystko na przyjęcie tak wielu gości. W pewnym momencie było nas ponad dwadzieścia osób! A to wszystko przecież w ostatnim momencie, bo decyzję o wykorzystaniu kaplicy Matki Bożej Łaskawej podjęliśmy (Rada Ekonomiczna Parafii wespół ze mną) w piątek wieczorem. Dziękuję.
W tych moich podziękowaniach chciałbym wspomnieć w sposób szczególny Braci Zewnętrznych i ich żony (tzw. bratowe). To ich wysiłek sprawił, że mogliśmy się spotkać w kaplicy Matki Bożej Łaskawej. To oni po skończonym przyjęciu posprzątali wszystko. Dziękuję.
Otrzymaliśmy od ojca Dariusza Kujawy i parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sosnowcu urodzinowy tort. Dzielili go między zgromadzonych JE ksiądz biskup Grzegorz (dołączam do tych podziękowań Jego piękną homilię), nasz prowincjał oraz ojciec Tim Uniac. Tortu starczyło dla wszystkich chętnych. Dziękuję.
Na samym końcu pozwólcie, że wspomnę o wielkim wysiłku pani Anastazji (jedna z „bratowych”) i pani Emilii. To one ugotowały ponad 120 kg bigosu, to one zrobiły prawie 100 litrów zupy pomidorowej a pani Emilia, w międzyczasie!!!, razem z panią Ines Brzeźniak, przygotowała jeszcze dekorację świątyni. Dziękuję.
wdzięczny za wszystko wszystkim
o. Adam CR

P.S. Nie myślcie, że to koniec. Wchodzimy w 2015 rok, który dla nas zmartwychwstańców jest szczególny, bo celebrować będziemy 175 rocznicę śmierci naszego założyciela (i sprawcę tego całego zamieszania) Bogdana Jańskiego.

<Admin - trochę historii: http://www.cyryl.poznan.pl/katalog.php?id_kolekcji_ob=312&reset=1&baza=obiekty >