wrzesień 2022
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Poznań - Wilda

RDS: 22 lutego 2014 - Poznań Wilda

W sobotę 22 lutego odbył się w Poznaniu na Wildzie pierwszy tegoroczny Regionalny Dzień Skupienia.
Był to wyjątkowo uroczysty RDS z racji przyrzeczeń jakie złożyło dwóch naszych już pełnoprawnych Braci. Przyrzeczenia złożyli na ręce Ojca Moderatora Tadusza, który specjalnie na ten dzień przyjechał do nas z Krokowej oraz naszego Wildeckiego Moderatora Ojca Adama.

W uroczystości, jak i w całym RDS-ie wzięły udział aż trzy Wspólnoty Braci - nasza Wspólnota Wildecka, Wspólnota z Krzyżownik oraz przedstawiciele Wspólnoty z Bytomia. Ogarnijmy wszyscy modlitwą Braterską naszych nowych Braci, by włączeni w naszą Wspólnotę życiem swoim świadczyli o Zmartwychwstałym na drogach swojej codzienności.
RDS rozpoczął się od Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15 czyli w godzinę Miłosierdzia Bożego.
Po wspólnej modlitwie Ojciec Tadeusz wygłosił konferencję "Powołanie do Wspólnoty". Uświadomienie sobie czym jest Wspólnota, jakie są kryteria umożliwiające nazwania spotykającej się grupy "Wspólnotą", jakie są obowiązki jej członków oraz jakie są też zagrożenia w życiu Wspólnoty, to wątki które w emocjonalnym wystąpieniu Ojciec Tadeusz nam uświadamiał. Wspólnota - mając swoje niezależne funkcje, równoległe do innych dziedzin naszego życiowego zaangażowania (takich jak praca czy rodzina) - ma za zadanie jednoczyć jej członków, prowadząc ich do określonego celu formacyjnego. Każdy z nas powinien w formule Wspólnoty znaleźć swoje miejsce, angażując się w jej życiu w ramach swoich przypisanych przez Wspólnotę funkcji, w miarę swoich umiejętności i możliwości nie uszczuplając lub konfliktując życia pozawspólnotowego, gdzie na pierwszym miejscu jest rodzina. Dzielenie się wzajemne między Braćmi tymi obowiązkami da gwarancję jej wzrostu, by wspólne działanie wsparte opieką Ducha Świętego, pomagało przetrwać trudniejsze czasy dla Wspólnoty - gdy może zabraknąć charyzmy czasowego przecież Moderatora, gdy doświadczy Wspólnotę zwątpienie czy też zniechęcenie. Wzajemny kontakt, nie tylko ten obowiązkowy - comiesięczny, przyjaźnie, poznawanie się rodzinie, zainteresowanie co do wzajemnych losów, radości i smutków codzienności, to czynniki, które wraz z formacyjnym charakterem Wspólnoty, zagwarantują jej przyszłość.
Kolejna część naszego sobotniego spotkania odbyła się jako Spotkanie Braterskie przy kawie i słodkościach. Była to doskonała okazja do wzajemnego przedstawienia się i poznania - zgodnie z wcześniejszym słowem konferencji - a szczególnie, gdy spotkały się przecież trzy Wspólnoty - Wildecka, Krzyżownicka i Bytomska. W międzyczasie na dłuższą rozmowę Ojciec Moderator poprosił Braci Starszych wraz z przybyłym moderatorem Braci krzyżownickich.
Wieczorna Msza wraz z uroczystym przyrzeczeniem naszych dwóch nowych Braci zakończyła pierwszy tegoroczny poznański RDS, który miejmy nadzieję w naszej pamięci pozostanie ziarnem, któremu chciejmy i pozwólmy dać owocny plon na chwałę Zmartwychwstałego. Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za ich obecność, modlitwę i uśmiech. Dziękujemy Ojcze Tadeuszu za ten dzień. (wk)

zdjęcia 
Podziekowania dla Pawła S.
Admin