sierpień 2022
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

VI przyrzeczenia w Krokowej

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ, ALLELUJA !

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ, ALLELUJA !

Poniedziałek Wielkanocny w całym Kościele jest dniem dziękczynienia za chrzest. W tradycji naszego Zgromadzenia ZMARTWYCHWSTAŃCÓW jest DNIEM DZIĘKCZYNIENIA ZA ZGROMADZENIE. Za powołanie przez Boga w Kościele tej Wspólnoty; za każdego Zmartwychwstańca – duchownego i świeckiego.

Ten piękny dzień został wybrany na dzień przyrzeczeń Braci w naszej krokowskiej Wspólnocie.
Podczas mszy św. o godzinie 10:30 dziękowaliśmy Bogu za Jego dobroć względem naszej Zmartwychwstańczej wspólnoty i prosiliśmy o Jego łaskawość i pomoc, abyśmy mogli być Jego świadkami w dzisiejszym świecie.
Również podczas tej Eucharystii przeżywaliśmy obrzęd złożenia przyrzeczeń przez kandydatów na Braci Zewnętrznych, których tym razem było dziewięciu.
Po uroczystej Eucharystii O. proboszcz Mariusz zaprosił nowych braci, Braci Starszych z naszej Wspólnoty i delegację braci z Gdańska na obiad.
Patrząc z perspektywy ponad roku na tych „nowych”, można powiedzieć, co potwierdziło się podczas tego spotkania, że tworzą wspólnotę – radosną wspólnotę ! Nie zabrakło również słowa „dziękuję” i wymiany świątecznych darów.
Po świątecznej kawie udaliśmy się do kościoła, aby w spokoju zrobić pamiątkową fotografię. Zapraszamy na naszą stronę: www.bzcr.cba.pl , a tam do Galerii – Krokowa, aby obejrzeć wspomnianą uroczystość.
Jako wspólnota Braci Zewnętrznych w Krokowej jesteśmy w V roku naszego istnienia w tej parafii. Cieszymy się, że rośniemy duchowo i w liczbę ( 40 braci ). Dziękujemy Bogu, że dla uczczenia 175 rocznicy śmierci Sługi Bożego Bogdana Jańskiego możemy w jeszcze większej liczbie świętować ten jubileusz !